Energy Gate Europe Sp. z o.o.
O nas

O nas

Energy Gate Europe Sp. z o.o. to polskie przedsiębiorstwo obrotu energią z międzynarodowym kapitałem. Przed przejęciem i rebrandingiem w 2019 roku, firma funkcjonowała pod nazwą AOT Energy Poland Sp. z o.o. jako część międzynarodowej AOT Energy Group.

Obecnie Energy Gate Europe działa z głównej siedziby w Warszawie, koncentrując się na międzynarodowych rynkach gazu i energii elektrycznej oraz planując ekspansję w obszarze odnawialnych źródeł energii i handlu emisjami dwutlenku węgla. EGE posiada koncesje na obrót gazem ziemnych/energią elektryczną w Polsce, na Słowacji i Węgrzech, a dalsze plany ekspansji obejmują Austrię, Niemcy, Holandię i Zjednoczone Królestwo.

Jednym z kluczowych punktów zainteresowania Energy Gate Europe jest wykorzystanie możliwości handlu energią z sąsiadami Unii Europejskiej. W naszym planowaniu strategicznym szczególny nacisk kładziemy na współpracę krajami Partnerstwa Wschodniego i Wspólnoty Energetycznej, cechujących się ogromnym potencjałem i możliwościach biznesowymi, wynikającymi ze strategii liberalizacji rynku energii i współpracy z Jednolitym Rynkiem UE.